× Anasayfa Vitrin İlanları Tüm ilanlar CV Oluştur Üye Girişi İş Veren


Üyelik Sözleşmesi


BİREYSEL KULLANIM KOŞULLARI

1. Cvtikla.com bireysel üyelik ücretsizdir. Bireysel üyelik oluşturan kullanıcılar işbu sözleşme içinde "Üye" olarak adlandırılır.

2. Cvtikla.com, bireysel üyelerine internet üzerinde özgeçmiş hazırlama, kaydetme ve iş başvurusu yapma olanağı tanımaktadır. Üye, özgeçmiş kapsamında vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğunu, bunların gerçeğe aykırı, eksik veya aldatıcı/yanıltıcı olması nedeniyle Cvtikla.com’un ve/veya 3.şahısların herhangi bir zarara uğraması halinde tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceklerini kabul ve taahhüt eder.

3. İzin veren üyelerin özgeçmişleri, işveren firmaların Cvtikla.com üzerinde yaptıkları özgeçmiş bankası aday aramalarında ya da ilan önerilerinde görüntülenebilmektedir. İzin verilen özgeçmişler ayrıca bireysel üyenin isteği doğrultusunda "bireysel gizlilik prensipleri" gözetilerek aşağıda belirtilen 3 fonksiyondan biri ya da hepsi seçilerek, istenilen formatta kaydedilebilmektedir.

- İsim, soyadı, telefon ve adres gibi kişisel bilgilerini gizleyebilme

- Şu anda çalışmakta olduğu kurumu gizleyebilme

- Referanslarının bilgilerini gizleyebilme

4. Bu kapsamda Cvtikla.com’a kişisel bilgilerin temin edilmesi, bunların Cvtikla.com tarafından belirlenecek/uygun bulunacak şekilde kullanımına muvafakat edildiği anlamına gelecektir. Siteye kaydedilen bilgilerin diğer Üyeler ve/veya 3. kişiler eliyle kullanılmış olması ve/veya 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda (“FSEK”) düzenlenen manevi hakların ihlal edilmesi ve/veya her ne şekilde olursa olsun herhangi bir zarara uğramanız halinde Cvtikla'nın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

5. Özgeçmiş üzerinde kişisel bilgiler gizlenerek görüntülenmeye izin verilmişse işveren firmaların özgeçmiş sahibi adaya ulaşabilmeleri sadece Cvtikla.com aracılığı ile özgeçmiş sahibine e-posta gönderilmesi ile mümkün olmaktadır. İzin vermeyen üyelerin özgeçmişleri, kurumsal üyelere ilanları doğrultusunda önerilmeyecek ve kurumsal firmalarca Cvtikla.com özgeçmiş bankası aramalarında hiçbir şekilde görüntülenmeyecektir. Sadece özgeçmiş sahibi üye kendi isteği doğrultusunda iş arayışına uygun ilanlara başvurduğunda ilgili işveren firmalar tarafından özgeçmiş görüntülenebilmektedir. Özgeçmişlerin aktif ya da pasif olma durumları özgeçmiş güncelleme sırasında değiştirilebilmektedir.

6. İşveren şirketler, iş ilanlarına başvuruda bulunan iş arayanlar ile "Başvurularım" bölümünde yer alan "Mesajlar" bölümü aracılığıyla iletişim kurmaktadır. Bu mesajlar, başvurunuz iletildi bilgisi içeren "iletim mektubu" ve "okunmamış/okunmuş mesaj" olarak ikonlar ile belirtilmektedir. Ayrıca, Cvtikla.com, şirketlerin adaylara sistem içinden ilettiği mesajlar için e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapmaktadır.

7. İşveren şirketlerin, başvuruda bulunan adaylara, bilgi vermesi, yalnızca kendi inisiyatiflerindedir.

8. Cvtikla; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine ilişim (link) sağlamaktadır. Cvtikla, ilişim verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

9. Cvtikla'te yayınlanan yazı, grafik ve istatistikler (Materyaller) üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan içerik materyalleri ya da fonksiyonalite Cvtikla izni alınmadan başka mecralarda yayınlanamaz veya diğer internet sitelerine erişim verilemez.

10. Cvtikla üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır.

11. Üye, üyelikten ayrılmaları durumunda Cvtikla’dan herhangi bir hak talep edemezler. Üyenin üyeliği sona erdirmesi halinde ve talep etmesi halinde yasal olarak tutması gerekli veriler dışında Üye’ ye ait verileri, Üye’ nin talebi halinde yok etmeyi veya silmeyi veya anonim hale getirmeyi taahhüt eder.

Gizlilik Prensipleri

1. Bireysel ve kurumsal üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak Cvtikla üzerinde ilgili bölümlere kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır.

2. Üye'nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği sizin sorumluluğunuzdadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandıramazsınız.

3. Üye adı ve şifrenin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan Cvtikla sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye'ye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üye'ye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda Cvtikla bilgilendirilmelidir.

4. Cvtikla üyesi olarak belirlenen güvenlik-gizlilik prensiplerine uymayan ve dikkate almayan bireysel ve kurumsal üyelerden Cvtikla güvenlik-gizlilik prensiplerinin aksi yönünde bir durumla karşılaşma halinde Cvtikla sorumluluk taşımamaktadır. Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşıldığı takdirde "Müşteri İlişkileri" birimimiz ile irtibata geçilmesi ayrıca önerilmektedir.

5. Cvtikla, elektronik güvenlik konusunda gerekli tedbirleri aldığını beyan eder ve sisteme 3. kişiler tarafından elektronik ortamdan saldırı olması halinde verilere ulaşılmasının önüne geçmek adına gerekli her türlü adımı atacağını taahhüt eder. 3. kişiler tarafından siber saldırı gerçekleşmesi sonucunda herhangi bir Üye’ye dair bilgilerin çalınması, sistemden silinmesi veya değiştirilmesi halinde işbu hususu Cvtikla kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında bildirmeyi taahhüt eder.

6. Cvtikla 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde Üyeler’ in bilgilerini saklayacaktır. Mevzuat kapsamında Üye’ye ait veriler sadece iş ve işçi bulma fonksiyonu için kullanılacaktır. Cvtikla, gizlilik prensipleri üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişikliklerden tüm üyeler haberdar edilecektir.

7. Üye, Cvtikla’ten kendisine ait verilerin hangi amaçla ve hangi verilerin kullanıldığının bilgilendirmesini talep edebilir ve Cvtikla kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında gerekli bilgilendirmede bulunmayı taahhüt eder. İşbu bilgilendirme ücretsiz olacak olup eğer istenen işlem maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verilerin Korunması Kurul’unca belirlenecek ücret tarifesinde belirtilen bedeli işlemi gerçekleştirdikten sonra Üye’den talep edecektir. Cvtikla işbu verilere ilişkin Üye’nin iletmiş olduğu sorunları Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikayet etmesinden evvel kendisinden beklenecek özenle çözüm üretmeyi ve işbu çözümün Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde elinde olan imkanlarla gerçekleştirmeyi taahhüt eder.

8. Cvtikla, mevzuat kapsamında Üye’nin kimlik, eğitim ve meslek bilgilerini 5 (Beş) yıl saklamak ve Türkiye İş Kurumu talep ettiğinde sunmakla mükelleftir.

9. Cvtikla tarafından Üye’ye ait verilerin kullanım amacı şu şekildedir;

- Kişisel ve İletişim Bilgileri, Demografik Veriler: (Ad, soyadı, ve iletişim bilgileri) Üye kayıt, özgeçmiş oluşturma, iletişim, iş geliştirme, pazarlama ve reklam faaliyetleri, tanıtım ve bilgilendirme için kullanılır.

- Sosyal Ağ Bilgileri: Üyelerin mevcut sosyal ağ hesapları ile siteye daha kolay erişim sağlamaları ve bu doğrultuda toplanan verilerin iş geliştirme, pazarlama, iletişim gibi operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi ile birlikte kullanıcı deneyimini arttırarak daha iyi hizmet vermek için kullanılmaktadır.

- Özgeçmiş Bilgileri: Sitenin amacına uygun hizmet etmesi için talep edilen bilgilerdir.

10. Cvtikla gizlilik prensipleri, üyelerimiz hakkında edindiğimiz bilgilerin kullanılma amacı ve sitenin kullanılma şeklini içeren bir dokümandır.

11. Üye, Cvtikla'e Üye olarak, işbu Gizlilik Prensipleri'ni okuduğunu ve kabul etmiş sayılacağını ve Gizlilik Prensipleri'nin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Bu, Gizlilik Prensipleri'ne uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

12. Üye, Cvtikla’ in 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinin muhafazasını sağlayacağını kabul etmektedir.

13. Üye, iş bu katılım Gizlilik Prensipleri'nde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul ve taahhüt eder.

14. Cvtikla Gizlilik Prensipleri'ne gösterdiğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.